Месецот на раѓање открива КАКВИ СТЕ ВО ЉУБОВТА!

Мај – Овие луѓе се слични на оние родени во јануари, тие се многу амбициозни и фокусирани на работи, но за разлика од родените во јануари, тие не го ставаат деловниот живот пред своите партнери. Нивниот недостаток е тоа што тие можат да бидат многу фрустрирани и не знаат како да го канализираат својот гнев, па затоа мора да работат на тоа.

Јуни – Овие луѓе се многу лесни за љубов. Тие се многу духовити и сочувствителни, никогаш нема да ви биде досадно од нив. Лошото кај нив е што тие ја игнорираат својата болка, кога се повредени, важно е да знаат како да ја споделат со другите.


 


Јули – Имаат магнетна личност, знаат како да привлечат луѓе, се грижат за туѓите чувства. Не е лесно да ве сакаат, затоа што понекогаш не дозволувате луѓето да ве напуштат, иако повеќе не се грижите за нив или не сте сигурни како се чувствувате за нив.

Август – Нивната најдобра страна е што се многу срдечни, љубезни и дарежливи. Кога ќе се појават проблеми, овие луѓе ја покажуваат својата темна страна, љубоморни се и склони кон бегство. Со својата несигурност ги бркаат луѓето од себе. Бегаат од проблеми, а вашиот партнер никогаш не знае како ќе реагирате, па се чувствуваат како да одат по јајца, кога ќе се појави проблем помеѓу вас и тоа ги прави многу исцрпени.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …