(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон излезе од самоизолација

Војвотката Кејт Мидлтон излезе од самоизолација и присуствуваше на финалето за дами на Вимблдон во друштво на нејзиниот сопруг, принцот Вилијам.
Војвотката од Кембриџ беше видливо добро расположена. Таа беше облечена во светло зелен фустан додека го гледаше финалето кај жените меѓу Ешли Барти и Каролина Плишкова.

Таа и Вилијам носеа маски за лице додека седнаа на своите места.
Кејт беше во самоизолација од минатиот петок, откако дозна дека е во контакт со лице на кое му бил дијагностициран коронавирус по тестирањето.

За време на натпреварот, апликацијата ја известила дека лицето со кое е во контакт е заразено со коронавирус и дека е изложена на ризик. После тоа, таа веднаш ја напуштила кралската трибина и решила да се изолира.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …