Маја Оџаклиевска открила дека имала „12. бракови“: „Еден се одолжи, друг се протегна…“

Пејачката Маја Оџаклијевска веќе долго време не настапува. Жената чија музика стана евергрин, понекогаш се појавува на телевизија или се појавува во јавноста кога треба да добие награда.
Пи тоа таа неволно пее, а потоа се враќа дома што е можно поскоро, каде што е посветена на воспитувањето на нејзиниот внук Лука, на кого му бил дијагностициран аутизам на петгодишна возраст.
Кога гостувала во една емисија, таа открила детали од нејзиниот приватен живот, кои малку луѓе ги знаат.
Имено, пејачката како гостин во една емисија открила дека била во брак дури 12 пати.
„Имав 12 таканаречени бракови. Кога ќе дојде тој момент да започнам да викам или да се однесувам како што не ми се допаѓа, ги ставам сите работи во вреќи за ѓубре и велам: ‘Работите ти се пред врата’. Догледање, збогум и нов брак. Мајка ми велеше: ‘Едниот се одолжуваше, другиот се протегаше“, рекла таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …