(ФОТО) Ѓоковиќ пред нов рекорд: Прв тенисер кој ќе заработи 150. милиони долари (само од турнирски награди)

Новак Ѓоковиќ уште еднаш испиша историја.
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ наскоро ќе стане првиот играч кој заработил 150 милиони долари од тенисот. односно од наградите на турнирите.


Тој во моментов има заработено 149.810.010 долари и сигурно ќе ја премине „границата“ од 150 милиони по Вимблдон.
Интересно, во 2016 година, тоа беше 100 милиони долари.

loading...

Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Дали Роналдо конечно ќе ја добие вистинската казна по срамниот инцидент на Олд Трафорд

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед е обвинета од Фудбалската асоцијација на Англија, откако открила видео на …