ПОЧИНАЛ РИЧАРД ДОНЕР: Заминување на режисерот на „Супермен“

Режисерот и продуцент Ричард Донер (81) починал, пренесуваат американските медиуми.
Ричард Донер ќе остане запаметен како режисер на „Супермен“ и филмовите „Смртоносно оружје“ во продолженијата.
Тој исто така бил цртач на стрипови.


Тој се прослави откако го режираше филмот „Претскажување“ од 1976 година.

Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Тајните на ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ кои дворот се обидел да ги сокрие: Поранешна собарка открила бизарности за синот на кралицата Елизабета

Кралското семејство не сакало ова да излезе во јавност.Поранешната слугинка на кралското семејство, Шарлот Бригс …