Овие хороскопски знаци немаат чувства – празни се одвнатре!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Дали некогаш сте сретнале личност за која ви се причинило дека воопшто нема чувства и дека не се грижи за никого? Ако се верува на хороскопот, пет хороскопски знаци се издвојуваат кога станува збор за нечувствителност, а еве кои се според порталот YourTango.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Зошто Раковите се толку ладни? Ако биле повредени или изневерени на некој начин, тие можат да станат многу бесчувствителни. Тие ќе се однесуваат како лицето кое ги разочарало да е мртво.


Јарец (22 декември – 19 јануари)
Јарците немаат чувства и луѓето што ги покажуваат се сметаат за слаби. Претпочитаат да се сметаат за практични и амбициозни луѓе. Тие сакаат да експлоатираат други луѓе за нивна сопствена корист и не чувствуваат жалење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НАД 4 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Млада мајка се обиде да избрка стаорец од дома, нејзиниот сопруг врескаше на комодата со метла во раката…

Глувците и стаорците дефинитивно не се добредојдени гости во домот, а многумина се преплашени од …