(ВИДЕО) Девојка за минута ја исправила косата користејќи предмет кој сите го имаме!

Жената станала хит на социјалните мрежи откако споделила бизарен трик за исправување на косата.
Кога станува збор за стилизирање на косата, постојат голем број на алатки и трикови што можеме да ги искористиме – од пегла за коса, разни стапчиња, сè до лента за фустани.
Но, една жена станала вистински хит на социјалните мрежи откако тврдела дека ја „исправила“ косата користејќи прилично неочекуван предмет.

Исправање на косата
Корисничката на ТикТок по име Џесика Морторел видела видео од друга корисничка на @snkonroi која користи марамчиња за перење за да ја исправи косата.
Сепак, наместо да користи марамчиња за да ги исуши алиштата, Џесика се фатила за обичните влажни марамчиња што и биле при рака.
Таа се снимила како со марамчето минува по должината на косата и била воодушевена од резултатите. Косата и се исправила за секунда!


@jessimartorell#pegar un video de @snconroy 😳😳😳 #hair #tiktokhacks #hairbrush #hairtransformation

♬ sonido original – jessica.martorell


Нејзиното видео брзо привлекло големо внимание, били прегледано повеќе од 20. милиони пати и собрал над 1,8 милиони лајкови.
Следбениците веднаш коментирале дека и тие самите ќе го испробаат овој трик.

@snconroy 

♬ original sound – snconroy

Фото: Принтскрин/ТикТок/jessimartorell

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …