(ФОТО) Машки магазин ја прогласил за најубава жена на светот – Со новите фотографии потврдила и ЗОШТО!

Американската манекенка Оливија Кулпо без причина не ја следат скоро пет милиони луѓе на Инстаграм.
Таа беше Мис на универзум, а магазинот „Максим“ ја прогласил за најубава жена на светот.

loading...

Таа еднаш рекла: “Нема смисла да се даваат премногу пари за гардероба. Ако нешто добро ви одговара, можете да купите и поевтина варијанта. Но, затоа секогаш се исплати да се дадат повеќе пари за кожна торба, чевли”.

Фотографите ја фотографирале во лежерно издание, после тренинг, а фитнесот и здравата исхрана се одговорни за нејзината фигура.

Таа ја освои титулата Мис универзум во 2012. година, а после тоа, започна да гради кариера во светот на модата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Науката одлучила кои се најубавите славни маж и жена на светот: Дали се согласувате?

Повеќето ќе речат дека вкусовите се различни и дека убавината е субјективна, но научниците сепак …