КАЈСИИ – ШЕСТ ПРИЧИНИ поради кои треба да се најдат во чиниите за овошје

Кајсиите се овошје познато и како ерменски сливи.
Тркалезни и со жолта боја изгледаат како помала верзија на праска. Тие се исклучително хранливи и имаат многу здравствени придобивки, а бидејќи станаа дел од пазарот, време е да ги купите и да ги користите сите нивни придобивки.

Кајсии и антиоксиданти
Кајсиите се одличен извор на многу антиоксиданти, вклучувајќи бета каротен и витамини А, Ц и Е. Многу студии покажаа дека овие флавоноиди штитат од дијабетес и кардиоваскуларни болести. Главните флавоноиди кај кајсиите се хлорогени киселини, катехини и кверцетин, соединенија кои ги неутрализираат слободните радикали.


Кајсии и здравје на очите
Кајсиите можат да се пофалат со повеќе соединенија кои се неопходни за здравјето на очите, вклучително и витамини А и Е.

 


Кајсии и здравје на кожата
Главните причини за брчки и оштетување на кожата се фактори на животната средина, како што се сонцето, загадувањето и чадот од цигарите. Витамини Ц и Е, кои се наоѓаат во ова овошје, можат да и помогнат на кожата. Витаминот Ц штити од УВ оштетувања и загадувачи на животната средина со неутрализирање на слободните радикали. Покрај тоа, овој витамин помага во изградбата на колаген, кој и дава сила и еластичност на кожата, пошува Healthline.

Кајсиите и здравјето на цревата
Кајсиите можат да го подобрат здравјето на цревата. Една чаша исечени кајсии дава 3,3 грама влакна. Кајсиите содржат растворливи и нерастворливи влакна. Растворливиот тип е растворлив во вода и вклучува пектин, гуми за џвакање и долги синџири на шеќер наречени полисахариди, додека нерастворливиот тип е нерастворлив во вода и вклучува целулоза, хемицелулоза и лигнин. Кајсијата е особено богата со растворливи влакна, што е важно за одржување на здрави нивоа на шеќер и холестерол во крвта.

Кајсии и калиум
Кајсиите содржат многу калиум, минерал кој служи како електролит. Во нашето тело, тој е одговорен за испраќање на нервни сигнали и регулирање на мускулните контракции и рамнотежата на течностите.

Многу хидратантни
Како и повеќето овошја, кајсиите се природно богати со вода, што може да помогне во регулирање на крвниот притисок, телесната температура, здравјето на зглобовите и отчукувањата на срцето. Бидејќи повеќето луѓе не пијат доволно вода, јадењето свежо овошје може да ви помогне да ги достигнете вашите дневни потреби.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Инклузивна анимација” како алатка за инклузија на деца со попреченост

Од 7-ми до 20-ти октомври  со поддршка на Делегација на ЕУ во Скопје и во …