Голем летен љубовен хороскоп

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Летото е време за љубов, и ако сакате да знаете колку ќе имате среќа во текот на летото, проверете што велат ѕвездите за секој од знаците на Зодијакот.

Овен
Иако не сте во согласност со вашата природа, вие сакате повеќе од страст во вашиот љубовен живот. Новата месечина на 9. јули ќе ве поттикне да преиспитате по што копнеете во животот. Очекувајте додворувачи на 13. јули за време на годишниот спој на Венера и Марс и на 8. август за време на новата месечина во Лав. Овие врски може да доведат до вистинска врска пред 22-ри септември. Ако веќе сте во врска, работите ќе станат топли и нежни со вашиот партнер во текот на летото.

loading...

Бик
Сакате нешто повеќе од љубов – вистинско партнерство во кое ќе можете да се поврзете со вашата љубов на подлабоки начини отколку што некогаш сте мислеле дека е можно. Бидејќи пријателството и меѓусебното почитување се темелот на вашата врска, ќе ви биде лесно да се поврзете на 13. јули, кога Венера и Марс ќе се обединат во Лав.

Близнаци
Крајот на ретроградниот Меркур на 22. јуни и постретроградниот период на 7. јули ќе ја отворат вратата за нови врски. Ќе бидете жедни за возбуда и ќе сакате да запознаете интересни луѓе на 13. јули за време на спојот на Венера и Марс во Лав. Бидејќи сте многу дружеубиви, тешко дека некој ќе ве спречи да истражувате и да се поврзувате со супер луѓе.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …