Хороскопски знаци кои лесно продолжуваат понатаму: Не им се враќајте

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Овие знаци ќе продолжат без никакви проблеми по прекинувањето. Тие не попуштаат и имаат висока самодоверба што е тешко некој да ја скрши
1. Лав
Лавовите се раѓаат со толку многу самодоверба што никогаш не гледаат назад по раскинувањето. Брзо продолжуваат понатаму затоа што сметаат дека им е поважна самодовербата отколку да се вратат кај бившиот. Откако ќе се збогувате со Лавот и ако има многу добра причина да раскинете, тешко дека повторно ќе се помирите.

2. Водолија
Уште еден хороскопски знак кој раскинува многу сериозно. Водолијата знае како да продолжи понатаму без да ја покажува својата ранлива страна пред другите. Тие ретко се враќаат кај бившите и им е тешко да ги покажат своите чувства. Тие сакаат да бидат независни и мразат конфликти. По раскинувањето, тие ќе се однесуваат како ништо да не се случило.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …