(ВИДЕО+ФОТО) Изгледа како модел: Има 72 години, а се облекува како да има 20.

Како што ги менувала своите лоши навики, забележала дека нејзиниот живот почнува да се менува и изгледала сè подобро.
Жена, за која многумина би рекле дека е во старост, живее живот како млада девојка, и така изгледа. Таа вели дека тоа е последица на долготрајните здрави промени што упорно ги воведувала во својот живот и со тоа го променила своето тело.
Норма Вилијамс, 72, изгледа како модел и има важна порака: „Ако се грижите за вашето тело, тоа може да се подобрува со текот на годините“.
Како што ги менувала своите лоши навики, забележала дека нејзиниот живот почнува да се менува и изгледала сè подобро.

Таа вели дека нејзиното тело се подобрило благодарение на редовното вежбање. Норма оди брзо четири пати неделно, а вежба во теретана двапати неделно.

Таа постепено го зголемила режимот на вежбање и соодветно ја подобрила исхраната. Во минатото, таа можела да јаде полна ќеса чипс и кутија бисквити, но таа го отфрлила овој начин на исхрана и преминала на здрава храна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сексуалниот живот се подобрува во текот на есента, причината е повеќе од интересна!

За да откриеме како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачки тим од Универзитетот „Ludwig Maximilians“ …