(ФОТО) Мајката за Роналдо е на прво место: Поради неа дури и’ ја раскинал врската со супермоделот Ирина Шајк!

ЕДЕН од најуспешните фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, никогаш не криел дека неговото семејство е на прво место. Но, една од главните улоги во неговиот живот ја игра неговата мајка Марија Долорес дос Сантос Авеиро.

Роналдо никогаш не бил близок со неговиот татко Хосе Динис Авеиро и го обвинува за неговото тешко детство. Имено, неговиот татко починал на 53-годишна возраст од последиците од зависноста од алкохол. Во тоа време, Кристијано имал 20. години и играл за „Манчестер Јунајтед“.
„Тој беше пијаница. Никогаш не сум водел нормален разговор со него”, рекол Роналдо во едно од интервјуата и се расплакал.
Фудбалерот пораснал со неговиот постар брат Уго, сестрите Лилијана и Елма, а во документарецот за Роналдо, неговата мајка изјавила дека додека била бремена со Кристијано, размислувала да абортира.

„Тој е детето што сакав да го абортирам. Господ не сакаше тоа да се случи и јас сум благословена за тоа, и Бог не ме казни”, признала тогаш.
Сепак, денес тие се крајно блиски и се поддржуваат еден со друг во сите животни ситуации. Покрај тоа, фудбалерот често ја опсипува со скапи подароци, па затоа Марија минатата година се пофалила дека на Денот на мајката добила скап Мерцедес од нејзиниот син.

Кога и да се укаже можност, тој се обидува да посочи колку е благодарен за сè и забележува дека не би успеал без нејзина помош и воспитување и се чини дека таа има големо влијание врз неговите љубовни врски. Имено, на почетокот на 2015. година се шушкаше за раскинување на еден од најпознатите љубовни парови во тоа време, Кристијано Роналдо и Ирина Шајк. Како што напиша тогаш португалскиот Correio da Manha, фудбалерот наводно ја напуштил Ирина затоа што не сакала да дојде во неговата родна Мадеира на изненадувачка роденденска забава за неговата мајка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Кучето прво ги почувствувало ударите на бебето во стомакот, неговата реакција е сè

Кучето Гус било спасено откако било пронајден врзан за столб и е многу благодарен на …