ПРИСТИГНУВА НАЈВАЖНИОТ АСТРО ПЕРИОД ВО 2021 ГОДИНА: Се што е старо ќе се урне!

Квадратот на Сатурн и Уран е ВИСТИНА, и сè што не е во коренот на вистината овој циклус ГО РУШИ!
Уран буквално уништува сè што не е ТОЧНО. Има немири (на глобално и лично ниво) и ослободување на окови што ги влечеме подолго време. Ова за некои ќе биде период на голема среќа (отстранување на оковите), а за некои голема несреќа бидејќи сè пука на споевите, што не е точно. Квадратот на Сатурн и Уран во транзит на лично ниво носи промени што не ги сакаме. И тој не е точно наклонет да ни дозволи да ги направиме промените што ги сакаме.

Што да се прави
За да бидете во хармонија со овој транзит, останете смирени, со отворен ум, не ги носете своите промени со силата на Бога, туку прифатете ги наметнатите промени како своја и полека, чекор по чекор. За да знаете каде работи овој транзит, „оддалечете се од себе“ и видете каде се вашите проблеми, без разлика дали станува збор за работа, љубов, семејство, пријатели итн.
Кога ќе се фокусирате на промените, тогаш полека, со отворен ум, чекор по чекор „прифатете ги“ овие промени и живејте со нив. Не правете непријатели од нив, бидејќи тие можат бурно да изреагираат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Некој оваа фотографија ја споредил со нешто и повеќето се согласиле, што мислите вие?

А, кој знае, можеби тоа е навистина љубов? Или?