Не го фрлајте БАЈАТИОТ ЛЕБ: Додајте му ги овие состојки и ќе биде повкусен од свеж!

Наместо да го фрлате, „освежете“ бајат леб.
Ако ви останало уште од лебот од вчера, не го фрлајте.
Бајатиот леб можете да го користите и денес, а со неколку зачини тој дефинитивно ќе биде повкусен од свеж.

Потребни ви се лук, путер, магдонос и загреана рерна.
Изрендајте две чешниња лук, па измешајте ги со претходно стопен путер. Додадете сув зачин по желба (магдонос, оригано или босилек) и добро измешајте.
Исечете го лебот на површината, а подготвената смеса вметнете ја во процепите.
Лебот печете го во загреана рерна неколку минути.
Бајатиот леб повеќе нема да биде сув, туку мек, со крцкава кора и мариниран.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Истражувањата откриваат дека само ЕДНА РАБОТА НЕ ПРАВИ СРЕЌНИ: Оние што го имаат ОВА, а тоа не се пари и кариера, живеат МНОГУ ПОДОЛГО И ПОДОБРО ОД ДРУГИТЕ

Според грчкиот филозоф Платон, за да имаат среќен живот – душа, разум, волја и желба, …