Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен
Љубов:
Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени на расположението.
Работа:
Деловниот проблем со кој се соочувате во моментов не треба да влијае на вашето расположение или концентрација.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана, консумирајте повеќе течности.

Бик
Љубов:
Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна, премногу ги потенцирате драматичните ефекти.
Работа:
Размислете посериозно за предупредување или за алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст.
Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.


Близнаци
Љубов:
Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна. Пред саканата личност, не е важно она што го зборувате, туку тоа што го чувствувате.
Работа:
Важно е да верувате во својата интуиција, но исто така да прифатите корисен совет што ви го нудат блиски соработници.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација или некоја спортска активност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Кучето прво ги почувствувало ударите на бебето во стомакот, неговата реакција е сè

Кучето Гус било спасено откако било пронајден врзан за столб и е многу благодарен на …