(ВИДЕО) АВТОМОБИЛОТ ЦЕЛ ДЕН СТОЕЛ НА СОНЦЕ! ГО РАЗЛАДИЛ ЗА 10 СЕКУНДИ: Ја намалил температурата без климатизација!

Влегувањето во топол автомобил може да биде голем шок за телото
Седењето во пеколно врел автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Не е важно дали имате клима уред или не, овој трик ќе ви помогне да го изладите автомобилот што стоел на сонце за околу десет секунди.
Оние кои ја испробале оваа метода велат дека ја намалува температурата во возилото за околу 10. степени.
Сè што треба да направите е:
Спуштете го прозорецот на страната на совозачот и затворете ја вратата.
Отворете ја и затворете ја вратата на страната на возачот.
Исто така, добро е да ставите малку памучен материјал (стара маица, чаршав …) на седиштата, особено ако се кожни – така ќе ви биде полесно да седите на нив бидејќи нема да бидат толку жешки.
Воланот е добро да се сврти настрана при паркирање, па кога ќе се вратите назад и го ставите во почетна позиција, најважниот дел (каде што ви се дланките) ќе биде ладен. Покрај тоа, пред да го напуштите автомобилот, ставете некаква навлака на менувачот, можеби стар чорап, така што нема да биде толку жежок кога повторно ќе седнете зад воланот.
Погледнете на видеото како да го направите сето тоа:


Фото: Принтскрин/Youtube/BuzzFeedBlue

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Оваа колекција на автомобили вреди повеќе од 40. милиони евра

ЗА оние на кои парите не им се проблем, а бараат автомобилска егзотика, оваа адреса …