(ФОТО) Горан Пандев искрено: „Им благодарам на сите а посебно на Надица – Без неа не би можел!“

Македонскиот напаѓач Горан Пандев се прости од националниот тим на емотивен начин и по тој повод изрази голема благодарност до целата нација за поддршката што ја имаше во изминатите 20 години, а особено на неговата сопруга Надица.
Легендарниот шпиц ги одигра последните натпревари за националниот тим на историското Европско првенство на Македонците.
Завесата за долгорочно играње за селекцијата на својата земја беше спуштена на дуелот со Холандија, кога беше испратен во репрезентативна пензија.

„Благодарен сум на целата нација. Го носам овој дрес вкупно 20.години и тоа е голема гордост за мене. Дадов се од себе “, рече 37-годишниот Пандев и додаде:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …