(ФОТО Галерија) Северина некогаш и сега: „На неа единствено младежот е природен…“

„Северина ги пополнувала усните, брчките околу усните, ги подигнувала јагодиците и ботоксирала челото помеѓу веѓите и околу очите. Дури и веѓите ги подигнала со ботокс, а признала дека одамна го оперирала носот“, рекла др. Давидивиќ.
Рака на срце Северина Којиќ (49) не е ни прва ни последна на естрадата која нешто корегирала на своето тело. Но, нејзиното последно појавување на премиерата на филмот „Последниот Србин во Хрватска“ предизвикало бурни реакции кога се покажала во „вистинско светло“.


„Изгледа дека и попуштил ботоксот“, биле некои од коментарите на изгледот на Северина.
Пејачката за своите пластични операции никогаш не говорела.


Своевремено признала дека го оперирала носот поради, како што рекла, девијација на септумот. Се шушкало и дека Сплиќанката имала операција и на затегнување на капаците.

Што и да правела на себе, дефинитивно го променило нејзиниот изглед во однос на оној кој го имала во 1992. година кога првпат се појавила на сцената.

„Таа ги пополнувала усните, брчките околу усните, ги подигала јагодиците и ботоксирала челото помеѓу веѓите и околу очите. Дури и веѓите ги подигнала со ботокс, а признала и дека одамна го оперирала носот“, заклучила др. Давидовиќ за estetica.hr.

На роденденската прослава на трговски центар на концерт.

21.04.2017. Сплит – во салата Грипе концертна промоција на мјузиклот “Наша мала сторија“ – Северина и Теди Спалато.

Разликата е видлива и на забите на Севка. Имено во 1990. година не можела да се пофали со холивудска насмевка каква што има денес.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …