(ВИДЕО) УЖАС ВО РУСИЈА – МЕЧКА ИЗЕЛА ТИНЕЈЏЕР: Нападнала туристи, еден ја ранил со ноже – Ја нашле како се прави мртва над полуизеден 16. годишник

Кафеава мечка нападнала и изела 16-годишно момче во руски национален парк, додека друг турист избегал на нејзините канџи, откако ја прободел со џебен нож во вратот.
Мечката се преправала дека е мртва откако туристот ја прободел со нож, но потоа била пронајдена и застрелана.
Кога туристот ја избоде мечката со нож, неговиот придружник истрчал кон кампот и го вклучил алармот. Инспекторите во националниот парк „Ергаки“ притрчале на местото на настанот и нашле мечка како лежи над полуизедните остатоци од тинејџерот.
Тие отвориле оган и ја раниле мечката, која потоа избегала. Следното утро ја нашле и ја убиле затоа што се обидела да ги нападне и нив.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by ПРИРОДНЫЙ ПАРК «ЕРГАКИ» (@ergaki_park)


Настраданиот млад човек работел како водич за група туристи кога биле нападнати од мечка. Него го убила, но друг турист успеал да избега, ранувајќи ја претходно со нож.


Официјални лица објасниле дека мечките во Рускиот национален парк биле гладни поради долгата зима, и дека момчето е убиено затоа што наместо на утврдените патишта во паркот, тој решил да го скрати патувањето.

Извор: dailymail

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

#MалиШтрумфовиГолемиЦели Штрумфовите кои се во Ист Гејт Мол до 9 Декември, се главните протагонисти во …