(ФОТО) Посебна честитка на кралицата: Вилијам денес го слави 39. роденден – Меган и Хари без честитки!

Кралицата Елизабета Втора на својот профил на Твитер му го честиташе 39-от роденден на принцот Вилијам.
Таа објави неколку фотографии од кралското семејство.
Во серијата слики споделени на семејниот профил на Твитер, војводата од Кембриџ се гледа како се смее на четири различни настани, вклучувајќи ја и Trooping the Color 2019 година, каде што му се придружија неговата сопруга Кејт Мидлтон и нивните три деца.

„Честитки за војводата од Кембриџ за многу среќен роденден денес! # Среќен роденден HRH“, гласеше пораката на кралицата.
Пред две години, најмалото дете на Вилијам и Кејт, принцот Луис, кое сега има 3. години, дебитираше на балконот во Бакингемската палата за годишното дефиле „Trooping the Color“, на кое се одбележува роденденот на кралицата. Присутни беа и постариот брат и сестра на Луис, принцот Џорџ, сега 7. години и принцезата Шарлот, сега 6. години.
Во чест на монархот во понеделникот, Вилијам и Кејт, исто така 39. години, се гледаат како заедно се смеат на друга фотографија направена од мајската турнеја во Шкотска, каде учествуваа во младинската програма на Lawn Tennis Association.

Роденденот на Вилијам му го честиташе и неговиот татко – принцот Чарлс, како и од кралското семејство.

Меган Маркл и принцот Хари не му го честитале роденденот што е само знак дека состојбата меѓу браќата пред откривањето на статуата во чест на 60. роденден на нивната мајка, лејди Дајана, е сеуште заострен.

Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Свадбени фотографии од овој пар разбесниле многумина: „Најодвратни на сите времиња“

Фотографиите од венчавката на непознатата двојка се проширија на социјалните мрежи, а необичната тема на …