Починал напаѓачот Лукас Переира: Имал корона вирус и 39. години

Бразилскиот напаѓач Лукас Переира починал од последица на инфекција со коронавирус.
Переира последните неколку дена во болница се борел за живот откако се разболе од вирусот во неговата татковина. На крајот ја изгубил битката и станал еден од половина милион Бразилци кои настрадале од последиците на коронавирусот.
Переира четири години играл во Европа. Играше за Ајачио од 2004. до 2008. година, играше во првата и втората француска лига. Кариерата ја завршил пред девет години како 30-годишник на Светското првенство во САД.
„Нашиот пријател Лукас ја загуби битката со коронавирусот“, напишал Ајачио, клубот за кој Бразилецот одиграл 97. натпревари и постигнал 24. погодоци.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ѓоковиќ лесно до второто коло на ЛОИ. После мечот противникот го воодушевил со зборовите покрај мрежата…

НОВАК  ЃОКОВИЌ влезе во второто коло на тенискиот турнир на Олимписките игри во Токио. Тој …