Астро и љубов: Најпосесивен хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Многу луѓе мислат дека Скорпиите лесно заведуваат, сакаат флерт и се многу страствени.
Астролозите ќе се согласат дека Скорпиите се најсензуалниот знак на зодијакот. Тие се многу страствени и сериозно ја сфаќаат интимноста. Тие често се посесивни, па затоа се обидуваат да доминираат со оние што ги сакаат. Кога ќе се вљубат, посветени се до крај, но влегуваат во врски малку недоверливо. Поголемиот дел од предиграта се одвива надвор од спалната соба, во форма на разговор и набљудување.
Она што ќе ја привлече Скорпијата е интелигенција, искреност и интегритет. Тие се многу отворени, веднаш ќе кажат што мислат, па со нив веднаш знаете на што сте.
Тие не ласкаат и самите не очекуваат да им ласкате. Тие самите најдобро знаат колку вредат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Свадбени фотографии од овој пар разбесниле многумина: „Најодвратни на сите времиња“

Фотографиите од венчавката на непознатата двојка се проширија на социјалните мрежи, а необичната тема на …