(ФОТО) „Ѕвезди на Гранд“: Македонката Марија Груевска повторно шокираше (и се пласира во полуфиналето) – На бината никогаш до сега видени сцени!

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ и оваа сабота донесоа многу изненадувања…
Една од четвртфиналистките на, Марија Грувеска, сите присутни повторно ги остави без текст.


Учесничката од Македонија, со перформансот, но и гласот ја распаметила публиката, но и жирито кое со неверување го гледаше нејзиниот настап.
Инспирацијата ја најшла во филмот „Кога јагнињата ќе ствинат“ за серискиот убиец Ханибал Лектор
Изведувајќи ја песната „Денес сум луда“, Марија се инспирираше од филмот „Кога јагнињата ќе молчат“, а дел од сè пренела на сцената:


– Груевска, фасцинантен е начинот на кој размислувате. Да се ​​сетите на Ханибал Лектор и да го поврзете со „Денес сум луд“ е нешто навистина неверојатно. Вашите пејачки интервали се толку точни, завршивте одлична работа – ентузијастички прокоментирал Џорџе Давид, додека менторот на Марија, Мили, додал дека секојпат носи нешто ново.


– Вие сте иднината на Ѕвездите на Гран, ви благодарам за новата димензија на ова шоу – додал Мили.
Вики Миљковиќ била шокирана, па додала дека не и се допаѓа настапот на Марија и дека тоа и направило болки во желудникот.
Сепак реакцијата на Миљковиќ не влијаеше на пласманот на Марија Груевска…Таа заедно со Махир Мулалиќ, браќата Казиќ, Исак Шабановиќ, Мухарем Хадровиќ и Ивана Димковски се пласираа директно во полуфиналето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Суперхикс Банда инструментале ја промовираа новата песна „Добар човек”

Суперхикс го промовираа својот нов сингл со наслов “Добар Човек” и анимиран видеоспот авторско дело …