(ФОТО) ВРЕМЕ Е ЗА НАСТАПИ: Ѓоко Ѓорчев го најавува концертот по повод 30. години кариера!

Според последните информации во Македонија конечно „се олабавени“ мерките за корона вирус што значи дека се дозволени и концерти…
Ѓоко Ѓорчев кој поради корона вирусот мораше да го одложи најавениот концерт во Дом на АРМ, се чини конечно дочека со полно срце да го најави концертот по повод 30. години кариера…

во текот на која се здоби со бројни признанија како на какедонските така и на фестивалите во странство…


„Како короната се повлекува едвај чекав да се објави дека ќе бидат возможни концертите. И’, таа вест секако ме израдува бидејки не само што повеќе од година се бориме со овој злобен вирус туку и морав да се притајам, да си пеам по дома, жалејќи за откажаниот концерт во Дом на Арм во Скопје и средбата со моите фанови. Но, ете дојде тој убав ден кога се дозволени концерти па така се подготвувам за мојот летен настап пред неготинчани и сите љубители на мојата песна“, ни рече Ѓорчев.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Македонската естрада доби одлична пејачка: Сара Гигова ја промовира својата прва авторска песна „Ладно лето“

Македонската музичка сцена од денеска е побогата за уште еден нов член. Се работи за …