ЕДНОСТАВНА ИСХРАНА – ХАЈДИ КЛУМ ОТКРИЛА КАКО ОСТАНАЛА ВИТКА И ПОСЛЕ 4. ПОРОДУВАЊА: „Готвам секој ден!“

Познатата Германка Хајди Клум е синоним на супермодели од 90-тите, кој и денес може да се пофали со вајана фигура подготвена да продефилира на модната писта. И по четири пораѓања, оваа русокоса изгледа сензационално, а сега открила како точно го одржува своето тело во форма.
Манекенка и супермодел од 90-тите години, Хајди Клум фрли многу фанови во транс со својата најнова фотографија на социјалните мрежи. Во минијатурен спортски комплет, таа го правеше својот редовен тренинг за сила што го прави да изгледа толку одлично на 48. години и по четири пораѓања.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)


Таа го стави своето тренирано тело во преден план, а во описот посочи како резултатот всушност дошол од синергијата што владее со нејзиниот ум, тело и душа.
Познатата Германка еднаш откри како точно ја одржува одличната форма и рече дека понекогаш е клучно да се јаде готвен оброк дома. Како грижлива мајка на четири деца, Хајди подготвува ручек и вечера дома скоро секој ден, а кога ќе излезе на вечера, внимателно бира што да јаде.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

За неа е важно да има три големи оброци на ден, кои вклучуваат ран појадок во 6. часот наутро, кога обично јаде јајце на окото, или варено јајце и некоја комбинација на зеленчук. Неопходен е и смути направен од разно сезонско овошје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Потоа следи здрав ручек, а на нејзината чинија има најмногу печена риба, салата и зеленчук на пареа или пржен во маслиново масло.
За вечера која никогаш не е после 18. часот, Клум избира пилешко пржено во маслиново масло, ориз и салата. Таа внимава нејзиниот последен оброк во денот да не биде после 18 часот затоа што верува дека се чувствува подобро наутро ако не јаде многу доцна.
Покрај контролираната исхрана што им ја всадила и на своите деца, познатата манекенка редовно вежба – јога, пилатес, но тренира и во теретана или на отворено.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Тодор Пендаров – Беше жива енциклопедија

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров вчера по долго боледување почина во Скопје. Причината е Ковид …