(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив…
Состојки:
200 г мелени бисквити
100 г мелени лешници
250 г путер
50 мл млеко
180 г млечно чоколадо
150 г цели лешници
300 г Noissete милка чоколадо
200 мл слатка павлака
Подготовка: 180 г млечно чоколадо и 125 г путер заедно истопете па измешајте со мелените бисквити, мелените лешници и млекото и направете цврста смеса. Потоа смесата ставете ја во калап за тарт, убаво распоредете. Горе наредете цели лешници и префрлете во фрижидер додека се подготвува филот.
Во чинија ставете 300 г noissete милка чоколадо, 200 мл слатка павлака и 125 путер и се’ заедно истопете. Потоа полијте преку кората и лешниците и вратете во фрижидер на неколку часови.
Можете да послужите со шлаг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Цаки на Скандинавците за средување на куќата што ќе ви го олеснат животот

Скандинавскиот начин на живот е копиран од многумина бидејќи се базира на едноставност и удобност. …