Дневен хороскоп за сабота, 19.06.2021: Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја…

Овен
Љубов:
Ако сте млади или слободни, не двоумете се пред личност која ви испраќа „емоционални сигнали“ и искрени комплименти.
Работа:
Вашите соработници имаат добри намери, затоа ве очекуваат позитивни настани и успешни резултати од различни страни.
Здравје:
Одржувајте позитивно расположение и оптимизам.

Бик
Љубов:
Не дозволувајте да се сомневате во вашата сакана личност или лошо расположение. Потребна ви е позитивна ориентација.
Работа:
Се наоѓате во невообичаена деловна ситуација. Многу од прашањата што ги имате засега остануваат незадоволителни.
Здравје:
Нема потреба да се оптеретувате со тешки обврски.

Близнаци
Љубов:
Изгледате вознемирено, ви недостасува постепеност и трпеливост пред блиска личност. Партнерот се обидува да ве наведе на добра одлука.
Работа:
Нема потреба да се изложувате премногу на ризични ситуации. Важно е да ги зачувате вашите деловни и финансиски интереси и позиции.
Здравје:
Овозможете си подобри услови за активен одмор и релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …