(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил.
За време на напорните снимања, вели, не обрнувал внимание на неговата исхрана и не бил физички активен, па затоа килограмите се натрупале.
На крајот на 11-тата сезона од серијата NCIS, тој тежел 109 килограми, што за него било неприфатливо.


„Во тоа време, децата беа на возраст од две и пол и една година. Тоа значи дека живеев со бремена дама долго време, иако мојата сопруга Бојана никогаш не копнееше по премногу слатко. Беше многу да и кажамн на неа или на децата дека сега морам да одам да поминам неколку часа само за себе. А, мојата работа веќе ми одземаше многу време“, изјавил тој неодамна за списанието „People“.

Активатор за промената било кога искинал пет пара панталони поради дебелина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Тодор Пендаров – Беше жива енциклопедија

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров вчера по долго боледување почина во Скопје. Причината е Ковид …