Актерката Стојна Костовска гостинка во „Лица и дела“

Мери Младеновска вечерва од 21. часот на ТВ Сонце во бренд емисијата „Лица и дела“ ќе и биде домаќин на актерката Стојна Костовска…
Костовка зад себе има многу одиграни улоги во театар, многу филмови, но и тв серии… Во шоуто таа го искажува своето искуство и за нејзината професија и за животот. Интересно е што таа сето ова токму по прв пат ќе го открие во „Лица и дела“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина Слободан Трајковски – поранешен новинар и директор на МРТВ

Почина Слободан Трајковски, долгогодишен новинар, дипломиран правник и поранешен директор на Македонската радио телевизија. Трајковски …