(ФОТО) Атрактивната Русинка ги залудела навивачите на Европското првенство

Европското првенство во 2020. година се игра во 11. различни градови и десет земји. Бројот на навивачи на трибините и атмосферата се условени од епидемиолошката состојба во секоја од овие земји, но јавноста се согласува дека фудбалот е многу погледан кога стадионот не е празен.
Големите турнири, покрај навивачките перформанси, отсекогаш биле одлична платформа за атрактивни обожавателки чии слики избезумено се споделуваат на социјалните мрежи. Особено се истакнала Ванеса Марипоса, привлечна руска навивачка.

Ванеса била на трибините на стадионот „Крестовскиј“ во Санкт Петербург, каде гледала како нејзината репрезентација ја победи Финска. Фановите на социјалните мрежи ја прогласиле за „најдоброто што Русија го има на овој турнир“ на социјалните мрежи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …