Еве што прави Златан додека Шведска е на Евро: Погледнете го видеото од 4. милиони лајкови!

ШВЕДСКА одлично турка на Евро без најдобриот стрелец во историјата и има четири бода од првите два натпревари, но нејзините играчи и навивачи би сакале со нив да биде и Златан Ибрахимовиќ.
Сепак, Златан за тоа време ужива на Мајорка. Тој на Инстаграм објави видео на кое гол до половина вози велосипед, без помош на рацете, на патеката покрај морето. Тоа видео доби милион лајкови.

Да потсетиме, стрелецот на 62. гола за Шведска се врати во националниот тим пред три месеци по скоро пет години.
На два натпревари за квалификации за СП, тој постигна два гола и стана најстариот (39) репрезентативец во историјата на неговата земја.
Ќе одеше и на Евро доколку не го повредише коленото додека играше за Милан непосредно пред објавувањето на списокот.
Така, наместо да оди на Европско првенство, тој тргна на медитеранско крстарење со својата јахта вредна 20. милиони евра.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда трка, најлудо лице: Се испиша историја

Карстен Ворхолм го собори сопствениот и светски рекорд на 400 метри со пречки, 45,94 е …