Дневен хороскоп за петок, 18.06.2021: Ако добивате „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да почекате подобра можност…

Овен
Љубов:
Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи од вообичаеното.
Работа:
Се обидувате да го одредите вашето место во деловните кругови, но и да одржувате добри односи со доверливи соработници.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

Бик
Љубов:
Ве чека емоционално задоволство што ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво.
Работа:
Не ви се допаѓаат нечии идеи. Вие знаете како да дојдете до паметно решение и соодветно објаснување за соработниците.
Здравје:
Вие сте во добра психофизичка форма.

Близнаци
Љубов:
Во емотивна смисла, она што ви изгледа интересно, партнерот го набљудува со одредена доза на недоверба и има поинаква теорија.
Работа:
Се прашувате дали некој си игра со вашата доверба или станува збор за деловно недоразбирање.
Здравје:
Кога имате добра волја, оставате и добар впечаток врз околината.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …