(ВИДЕО) Погледнете како студент спасил 4. годишник заглавен под возот

Еден студент скокнал на помош на 4-годишно момче кое заглавило под воз во Кина.

loading...

Тој паднал во тесниот пролаз помеѓу возот и станицата. Патниците се обиделе да го спасат, но не успеале. Тогаш студентот влегол во тесниот простор и го извадил момчето. Пролазот бил толку тесен што студентот морал да го извади ременот за да помине низ него. За среќа, момчето е неповредено.


Фото: Принтскрин/YouTube/South China Morning Post

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) СТРАШНО – МУЗИЧАР ПАДНАЛ ВО КОМА, СОПРУГАТА ЈА ПОТВРДИЛА СТРАШНАТА ВЕСТ: Се’ се случило после забавата кога му се слошило, а главниот виновник е ОВА!

Рускиот рапер Паша Техник паднал во кома, пренесуваат руските медиуми кои се однесуваат на објавата …