(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ БРАНУВАЊА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ПРЕД ПРИКАЖУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА ЛЕЈДИ ДАЈАНА: Во потресна исповед на близок пријател откриени детали од нејзиниот последниот разговор

Последниот повик на принцезата Дајана пред нејзината трагична смрт го открил еден нејзин близок пријател.
Во претстојниот документарец, кој ќе биде објавен на 24. јуни, новинарот Ричард Каи открил која е последната личност повикана од покојната принцеза од Велс.
Во емотивна исповед, г-дин Каи се присетил како полицијата му ја соопштила шокантната вест.
– Полицијата ми рече дека ми го упатила последниот повик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @dianaandherboys

Тој верувал дека Дајана се обидувала да прифати ново поглавје во нејзиниот живот откако една година порано се разделила со принцот Чарлс.
– Почувствував дека е на прилично добар пат. Таа очајно се обидуваше да започне одново и да започне нешто поразлично, нов вид кралски живот. Таа сакаше да се врати и да ги види своите момчиња – рекол господинот Каи, близок пријател на принцезата.
Документарец за принцезата Дајана треба да биде објавен на денот кога таа требаше да наполни шеесет години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Di Daily (@ladydidaily)

Според една синопсис на програмата, долгометражниот документарни филмови ќе има ретко слушнати интервјуа и архивски снимки кои прикажуваат некои од најзначајните настани во животот на Дајана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …