Најдобар избор за сериозна врска: 3. хороскопски знаци кои емотивно се најзрели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
За нив се смета дека се добри и’ партнери и пријатели.
Рак
Ракот се смета за еден од најемотивните знаци на зодијакот и тие се одлични за водење позрели разговори. Тешко се препуштаат на минатото и ги сметаат за мудар знак. Мрази да е во конфликт со луѓето, но и со самиот себе и не верува дека треба да си игра со нечии емоции. Тие се само за врска, брак и се со отворено срце.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Месецот на раѓање открива каков партнер ви треба

Ѕвездите можат да откријат многу, дури и каква личност би ѝ била најпријатна на вашата …