(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид Ли доби девојче, 18 месеци откако се пензионираше за да основа семејство.
Таа го објави раѓањето на нејзината ќерка на Инстаграм и откри дека своето прво дете го родила на 11. јуни 2021 година.
„Тричлено семејство“, напиша таа покрај фотографијата на која позира со сопругот и ќерката во рацете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki)

Таа девојчето го именува Оливија, што е второ најпопуларно име за девојчиња во 2020. година.
Пријатели и придружници новата мајка ја опсипаа со честитки и добри желби.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …