(ФОТО) Македонските фудбалери се подготовуваат за мечот со Украина

По дебито на ЕП со селекцијата на Австрија и поразот од 3-1, Македонија веќе ги насочи мислите кон новиот противник, втор во групата Ц против селекцијата на Украина.

Откако на вчерашниот тренинг одмор добија фудбалерите кои настапија на мечот со Австрија, утрово селекторот Игор Ангеловски на располагање го имаше целиот ростер.
Репрезентацијата на Украина денес треба да пристигне во Букурешт, затоа што својот прв натпревар на собирот против Холандија го играше во Амстердам.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда трка, најлудо лице: Се испиша историја

Карстен Ворхолм го собори сопствениот и светски рекорд на 400 метри со пречки, 45,94 е …