Дневен хороскоп за вторник, 15.06.2021: Подобро е да се справите со сопствените дилеми, отколку да се мешате во туѓите планови. Останете настрана, се знае чие место каде е…

Овен
Љубов:
Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните префрлувања и „емотивните убоди“ само го влошуваат заедничкиот однос.
Работа:
Големите ефекти понекогаш брзо бледнеат. Нема потреба да се препуштате на лажни впечатоци за деловните можности.
Здравје:
Насочете ги мислите во позитивна насока, важно е да се опуштите.

Бик
Љубов:
Намерно го одложувате соочувањето со некои ситуации во вашиот љубовен живот, но партнерот нема да ве остави сами додека не ги исполните ветувањата.
Работа:
Вие сте добро информирани за новите деловни настани и се грижите за постигнување на вашите приоритетни цели.
Здравје:
Важно е правилно да се канализира енергијата.

loading...

Близнаци
Љубов:
Нема причина да ја криете вистината од саканата личност. Слободно изразете ги своите емотивни намери.
Работа:
Наместо да тагувате за пропуштената можност, побарајте ја вашата добитна комбинација, но она некоја друга страна.
Здравје:
Избегнувајте непријатности и ситуации што ве исцрпуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВИЕ знаци на Зодијакот во 2023 година ќе бидат магнет за изобилство: Еве кому се отвораат нови можности!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …