(ВИДЕО) Роналдо пред прес конференцијата видел „Кока кола“ па направил шоу: Неговата реакција е ХИТ!

АКТУЕЛНИОТ Европски шампион Португалија го отвора Европското првенство во вторник. Нивен прв противник е Унгарија, која ќе ги пречека Кристијано Роналдо и Португалија во преполната Арена „Пушкаш“ во Будимпешта.
Унгарија е единствената од сите организатори на ова Евро што дозволи целосен капацитет на стадионот, па на овој натпревар ќе бидат присутни од 60. до 65. илјади луѓе.
Во пресрет на мечот, Кристијано Роналдо имаше прес-конференција на која веднаш направи мало шоу. Португалскиот капетан седна на своето место и пред себе виде две шишиња Кока-Кола, официјалниот спонзор на натпреварувањето.
Ова му пречеше на Роналдо, па ја тргна Кока-Колата на страна. Потоа зеде шише вода и гласно рече:
“Пијте вода!”

► КЛИКНЕТЕ ОВДЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО

Познато е дека Роналдо не сака газирани пијалоци, особено Кока-Кола. Роналдо има десетгодишен син Кристијано Јуниор, кој игра фудбал на Академијата Јувентус. На доделувањето на Глоуб Фудбалските награди кон крајот на декември 2020 година, Роналдо опиша дека сака да му всади здрави навики на неговиот син.
„Ќе видиме дали и мојот син ќе стане одличен фудбалер“, изјави за португалскиот медиум А Бола. „Понекогаш пие Кока-Кола и јаде чипс што многу ме нервира и тој го знае тоа. Понекогаш му велам после трчање да скокне во ладна вода за да се опорави подобро. Тој вели дека е премногу ладно за него. Во ред е, тој има само десет години“, додал Роналдо.
Франција и Германија се исто така во групата со Португалија.

Фото: Принтскрин: Streamable

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда трка, најлудо лице: Се испиша историја

Карстен Ворхолм го собори сопствениот и светски рекорд на 400 метри со пречки, 45,94 е …