(ФОТО) Според FedEx Performance Zone Дарко Велковски меѓу првите 14 фудбалери на Еуро!

Зона на перформанси на FedEx: како функционира!
Кои се топ фудбалери на УЕФА ЕУРО 2020? Користејќи специјално осмислен алгоритам, зоната на перформанси на FedEx ги открива сите.

Што е тоа?
Се следи формата на играчот со зоната на перформанси на FedEx
Зона на перформанси на FedEx ја следи формата на играчи за нивните земји на УЕФА ЕУРО 2020. Податоците од Лигата на нациите на УЕФА, Европските квалификации и меѓународните пријателски средби беа внесени во специјално дизајниран алгоритам за создавање рангирање пред турнирот врз основа на перформансите. Се ажурира секој ден по натпреварите на ЕУРО 2020 фактор во следните прикажувања на играчите на последниот турнир.
FedEx Performance Zone чисто ја опишува формата на играчи за нивните репрезентации и не сугерира дека еден играч е подобар од друг.

Како функционира?
На секој играч му е доделена примарна позиција на теренот, каде се очекува да игра во поголемиот дел од времето. Категориите се голмани, дефанзивци, играчи од средниот ред и напаѓачи.
Податоците што се разгледуваат за секој играч се специфични за нивната позиција. На пример, чисти фаули, додавања и повратни топки се сметаат за клучна статистика за одбранбените играчи, додека головите, асистенциите, нафрлувањата и додавањата се важни мерила за играчите од средниот ред и напаѓачите.
Алгоритмот ја користи статистиката на играчот за да дава ажурирања по играњето игри, а рангирањето се ажурира во живо додека се одвиваат игрите.

Поентирање
Бидејќи зоната на перформанси на FedEx делува како трагач на форма во рамките на националните тимски натпреварувања, не се зема предвид прикажувањето на играчите за домашните клубови.
Настапите во групната фаза на УЕФА ЕУРО 2020 се сметаат подеднакво, иако натпреварите во следните рунди од двете конкуренции се поентираат повисоки. Меѓународните пријателски натпревари носат пониска тежина од натпреварувачките натпревари.

Перформансите на Дарко Велкоски можете да ги видите на следниот ЛИНК

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда трка, најлудо лице: Се испиша историја

Карстен Ворхолм го собори сопствениот и светски рекорд на 400 метри со пречки, 45,94 е …