(ФОТО) Симон Трпчески во Букурешт: Момент за прослава!

Меѓу бројните во Букурешт кои отидоа да го прослават учеството на македонската фудбалска репрезентација на Европско првенство беше и Симон Трпчески, нашиот прославен пијанист…
„Прославување на првото учество на македонската фудбалска А репрезентација на Еврошампионатот и нашиот прв историски гол во Букурешт, заедно со мојот брат Јован Трпчески, како и драгите колеги од Романија, Сорин Спасиновиќ и главниот диригент на оркестарите на Македонската, Енеску и Трансилванската филхармонија, Габриел Бебешелеа, како промоција за нашиот концерт во среда (16.06.2021) во Букурешт!“, напиша Трпчески на Фејсбук.

Фото: Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …