(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во срцето на Њујорк и знае што треба да се направи за да мал простор изгледа поголем.
Од важноста на огледалата до каде да го поставите каучот, еве ги советите и триковите што таа ги користи:

1. Огледала
Тие не само што се одличен начин да направите просторот да изгледа поголем отколку што е всушност, можете да користите огледала за да покриете некои дамки или неправилности на ѕидот. Колку повеќе огледала, толку поголем ќе изгледа просторот.


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Chelsey Brown (@citychicdecor)

2. Кауч
Повеќето луѓе двоседите или троседите ги поставуваат покрај ѕидот, но таа тврди дека поставувањето софа во центарот на собата всушност може да биде попрактично. Ова ви помага да ја поделите просторијата на делови и да направите просторот да изгледа поголем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chelsey Brown (@citychicdecor)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Тодор Пендаров – Беше жива енциклопедија

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров вчера по долго боледување почина во Скопје. Причината е Ковид …