(ВИДЕО) Крш и лом на патот: Бркањето на три Ферари завршило со „тоталка“

ЗА ТРИ, Ферари тоа било последното возење пред отписот.
Годишниот собир на суперспортски автомобили наречен Supercar Show, одржан оваа недела во Филаделфија, сепак имал најмалку три жртви пред да започне. Иако полицијата се обидела да обезбеди безбеден премин на десетици скапи автомобили, еден возач на Ферари реши малку да си игра.

Возачот на црното Ферари 488 ГТБ се залетал и налетал на колона пред него, нагло се свртел во средната лента и удрил во друго Ферари 488 Писта, а потоа дошло до судир со друго Ферари, црниот модел 458 Италија. Сè било снимено од Мекларен 600ЛТ, кој го следел Ферари во потерата, но успеа да запре на време.
Според достапните информации, сите три Ферари биле сериозно оштетени и најверојатно ќе завршат во делови.

@125dan125#PerfectAsWeAre Fun Run Not So Much Fun Today #supercar #accident #viral #video #foryourpage #fp#car #ohshit

♬ original sound – Dan Portanova

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОА СЕ ВИКА ЉУБОВ: Со своето тело го заштитил автомобилот од град

КРАТКОТО видео за рекордно време собрало бројни симпатии. Нема тука многу за што да се …