4. ДЕЦЕНИИ СЕ МОЛЧЕЛО ЗА ОВА, А РОБЕРТ ДЕ НИРО КОНЕЧНО ПРОГОВОРИЛ: Ова е вистината за улогите во култниот серијал „КУМ“ а посебно се однесува на Вито!

Роберт де Ниро, еден од омилените и најуспешни актери во светот, досега има одиграно голем број улоги во својата кариера, а една од најзабележителните секако е во филмот „Кум“.


Во култниот филм, кој беше прогласен за најдобар филм на светот, актерот ја играше улогата на помладиот Вито Корлеоне, а сега во интервју за емисијата на Џими Фалон открил непознати детали за настанокот на овој проект, но и распределба на улогите.
Како што рекол, улогата на Вито не била наменета за него, туку тој долго време се подготвувал да се појави пред камерата како Сони Корлеоне.


Сепак, и покрај подготвеноста да ја игра улогата на најстариот син на кумот, режисерот Франсис Форд Копола одлучил да му ја даде главната улога и да му ја довери задачата да го прикаже животот и развојот на патот на Вито.
“Сите ја посакувавме улогата на Мајкл Корлеоне, но сите знаевме дека Ал Пачино ќе ја добие, затоа што Френсис Форд Копола го сакаше. Сакав да го играм Сони и почнав да ја учам таа улога, а Френсис ми дозволи да ја прочитам улогата, иако тој знаеше дека ќе го игра Џими Кан“, рекол Де Ниро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Огромна пајажина покрила австралиски градови

Огромна мрежа од пајаци ги покрила австралиски градови откако неодамна беа забележани големи поплави во …