(ФОТО) САМО НЕПРИЈАТНОСТИ – ГО ПОНИЖИЛЕ ПРИНЦОТ ХАРИ КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА А СЕ ОДНЕСУВА НА НЕГОВАТА МАЈКА:Нова шлаканица на војводата од Сасекс на изложбата на Лејди Дијана!

На принцот Хари му била одземена титулата Негово кралско височество на изложбата со која се слави животот на неговата мајка, принцезата Дајана.


Ова се случило откако Хари се согласил и рекол дека никогаш повеќе нема да ја користи кралската титула.
Според договорот што Хари и Меган го склучиле со Палатата, им било дозволено да ја користат само титулата војвода и војвотка од Сасекс.


Титулата на Хари – Неговото кралско височество – била отстранет од плакатите на еден настан во палатата Кенсингтон.
Објаснувањата покрај венчаницата на Дијана на изложбата сега гласат: „Позајмица на неговото кралско височество војводата од Кембриџ и војводата од Сасекс“.


Да потсетиме, пред една недела, на истата изложба, во објаснувањата покрај фустаните, како и на сите плакати, некој „по грешка“ покрај името на Хари ставил и Н.К.В., што по критиките веднаш било отстрането.
Титулата била отстранета од сите објаснувања за позајмените предмети на изложбата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Огромна пајажина покрила австралиски градови

Огромна мрежа од пајаци ги покрила австралиски градови откако неодамна беа забележани големи поплави во …