(ФОТО) РОЛАН ГАРОС – машко полуфинале: Легенди и млади лавови! – Новак вс Рафа епизода број 58. не пред 17.30 часот!

Новата, 58-та епизода од најголемото машко тениско ривалство ќе ја гледаме денес, петок, во 17,30 часот на стадионот „Филип Шатрие“.

Во овој момент Новак има една победа повеќе од Надал во вкупниот резултат со 29-28, а според многу проценки.
Најдобриот тенисер на светот досега славеше само еднаш на Отвореното првенство на Франција, во 2016. година, кога во финалето го победи Енди Мареј. Од друга страна, Шпанецот го има прекарот „Крал на земја“, што го заслужи, меѓу другото, и за игрите во Париз, бидејќи тој победи на ова натпреварување дури 13. пати, а оваа година му беше подигната и статуа.


Пред нив, Стефаноса Циципас и Александар Зверев ќе бидат на теренот во 15 часот.

Фото: atptour.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве што прави Златан додека Шведска е на Евро: Погледнете го видеото од 4. милиони лајкови!

ШВЕДСКА одлично турка на Евро без најдобриот стрелец во историјата и има четири бода од …