(ФОТО) НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ Е БОМБА А НА УЛИЦИТЕ НИКОЈ НЕ ЈА ЗАБЕЛЕЖАЛ – ДА НЕ Е СЛАВНА: Се појавиле фотографии од најубавата жена на светот и сите се во шок!

Според студијата на познатиот козметички хирург Џулијан де Силва, познатата манекенка Бела Хадид е најубава во светот.


Славен хирург ја составил својата листа на 10-те најубави жени во светот користејќи ја теоријата за златниот однос. Овој концепт потекнува од античка Грција и се нарекува „божествен“ затоа што тие пропорции се најблиску до совршенството. Со векови бил користен од многу уметници, а особено во ренесансата за да се создадат совршени уметнички дела.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали е поздрав полномрсниот или „лајт“ јогурт

Луѓето често бегаат од млечни производи со маснотии, бидејќи мислат дека предизвикуваат висок холестерол, но …