(ФОТО) Кејт Мидлтон домаќинка на првата дама на САД – Џил Бајден во Лондон

Првата дама на Соединетите држави била гостинка на Кејт Мидлтон а средбата била посветена на важноста на раното детство за натамошниот развој во животот. Двете дами посетиле и детска градинка каде се дружеле со децата…

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)


„Беше прекрасно да се биде домаќин на Др. Џил Бајден и експертите од Велика Британија и Соединетите држави за дискусија за важноста на раното детство за резултатите од животот и како можеме да работиме заедно за да направиме разлика.
Важноста на обезбедувањето поддршка за родителите и децата подеднакво за време на раното детство и позитивното влијание што ова може да го има низ општеството, е нешто за што споделуваме голема страст.
Следната недела, војвотката со нетрпение очекува да сподели голема најава за тоа како работи на подигнување на важноста на раното детство и да го продолжи разговорот за ова витално прашање“, се вели во објавата на официјалната страна на војводата и војвотката од Кембриџ на Инстаграм.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …