Каква соба има Лилибет Дијана? Портрет на баба и апарат вреден 30.000 евра!

Како изгледа собата на Лилибет Дајана Маунтбатен Виндзор? Боите се еколошки и има еден портрет.
Меган Маркл и принцот Хари со месеци се подготвуваа за нов член на семејството. Тие ја подготвија просторијата, обезбедија сигурен весник и на 4 јуни се роди малата Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор.

Собата на Арчи чинела 50.000 фунти
Војводата и војвотката од Сасекс потрошиле 50.000 фунти за украсување на детската соба кога се родил синот Арчи. Сè што било во собата беше пријателско за бебињата, а малечкиот Арчи поминал само неколку месеци во скапата соба во Фрогмор, близу Виндзор.

Classic children room white color 3D rendering

Сите очекуваат дека истата сума, а можеби и повеќе внимание, ќе се посвети на уредувањето на просторијата за ќерката Лилибет, Дијана, која е осма во редот за наследување на британскиот трон.
Некои детали веќе се појавија во јавноста, а првиот е дека ако Арчи во собата има слика од бабата лејди Дијана, а истата сигурно ќе ја има и малата Лилабет, именувана по нејзината баба.

– Арчи ја гледаше сликата на мајка ми уште од раѓање и зборот „баба“ беше меѓу првите изговорени покрај мама и тато – рекол Хари.

Ѕидовите во внатрешноста на куќата се крем
Познавајќи го вкусот на Меган Маркл и принцот Хари, собата на Лилибет ќе биде украсена на минималистички начин. Додека парот живеел во куќата на Тејлор Пери, јавноста можела да ја види собата на малиот Арчи – кревет, фотелја и библиотека. Собата била обоена во бело, и имала многу играчки од кадифе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОМБИНАЦИИ НА ХРАНА КОИ СЕ УБИСТВЕНИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Овие намирници никогаш не треба да ги јадете заедно!

Нутриционистите тврдат дека изборот на храна е исто толку важен колку и комбинирањето на една …